Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Co należy zabrać na wakacje z dzieckiem nad morzem?

Wakacyjne wyjazdy z dzieckiem mogą okazać się nieudane, jeżeli zapomnimy wziąć ze sobą paru istotnych rzeczy – tych niezbędnych jak i zapewniających maluchowi rozrywkę. Dlatego przed wyjazdem polecanym jest stworzenie odpowiedniej listy, dzięki której będziemy pamiętać o najważniejszych rzeczach naszego ekwipażu. Z takim spisem, możemy później dokonać spakowania z miejsca pobytu, niczego przy tym nie zapominając.

Co powinno znaleźć się w spisie rzeczy zabieranych ze sobą w celu spędzenia wczasów z dziećmi? Na pewno nie należy zapominać o ważnych dokumentach takich jak książeczka zdrowia oraz ubezpieczenie, a dodatkowo, jeśli wybieramy się za granicę to dowód identyfikacji personalnej. Jeśli planujemy nadmorskie wakacje z dzieckiem, to nie bez znaczenia jest wyposażenie naszej apteczki. Na pierwszym miejscu powinny znaleźć się środki chroniące delikatną skórę dziecka przed poparzeniami słonecznymi, preparaty przeciwko owadom, a także inne elementy, stanowiące wyposażenie standardowej apteczki. W kwestii ubrań powinniśmy kierować się zasadą ubierania dziecka na tak zwaną cebulkę w czasie wieczorów, które nawet nad morzem bywają dość chłodne.

Obowiązkową ochronę przed słońcem zapewni kapelusik lub inne nakrycie głowy, a do tego okulary przeciwsłoneczne.  Warto wziąć bardziej lekkie obuwie chyba, że mamy w planach organizację dłuższych wycieczek pieszych po nadmorskich okolicach. Wózek jest nieporęczny – oprócz zajmowania dużej ilości miejsca, nie ma praktycznie możliwości poruszania się nim po plaży. Dlatego dla mniejszych dzieci poleca się wzięcie specjalnego nosidełka, które pozwala nam utrzymać pociechę z przodu lub na plecach.

Jeśli wyruszamy w podróż wybierając samochód, należy wcześniej pamiętać o tym, aby jakoś uatrakcyjnić najczęściej długą podróż jej najmłodszemu uczestnikowi. Unikniemy wtedy marudzenia i będziemy mogli bardziej uważać na drogę. Polecanym jest więc wziąć podręczny zestaw gier, organizować przerwy co kilka godzin lub wyjechać dość wcześnie, aby początek podróży minął naszemu maluszkowi na smacznym śnie.

Odpowiednie dobranie bazy noclegowej do wieku dziecka ma także bardzo duże znaczenie. Dobrym przykładem jest hotel Astor z Jastrzębiej Góry - placówka ta w pełni przygotowała się na podejmowanie rodzin z dziećmi w różnym wieku. Dla każdego znajdzie się bardzo dużo atrakcji, co uczyni nadmorskie wakacje z dzieckiem jeszcze lepszymi!